Jak Pokonać Strach Przed Odrzuceniem?

by Romek on May 16, 2012

strach przed rozmową z dziewczynąWyobraź sobie, że idziesz na spacer w swoim mieście. Jesteś spokojny i zrelaksowany. Obok Ciebie nie ma nikogo, tylko Ty i Twoje myśli.

Dookoła Ciebie znajdują się restauracje, sklepy, kluby. Widać ruch uliczny, ale masz wrażenie, że ona Cię nie dotyczy. Widzisz też ludzi, ale czujesz się zupełnie wyobcowany.

Czujesz się zupełnie spokojny mimo, że dookoła Ciebie jest naprawdę dużo osób. Czujesz ciepło jakie dają promienie słoneczne i cieszysz się, że możesz być właśnie teraz w tym miejscu. Nic nie musisz robić i nic się nie dzieje. Jesteś tylko Ty i Twój wewnętrzny spokój.

Jesteś spokojny, dookoła jest świeże i lekkie powietrze. Czujesz się dobrze i bezpiecznie. Podobają Ci się zapachy i dzięki dookoła.

I właśnie w takiej sytuacji możesz zobaczyć kobietę, którą uznasz za tą jedyną.
Widzisz, że nie wybrała się do miasta w konkretnym celu. Chodzi od wystawy do wystawy i w spokoju podziwia ubrania. Ma na sobie lekkie ubranie, nie jakieś wyszukane ale przyciągające wzrok. Dzięki niemu widać jej figurę i kobiecie kształty.

Ona stopniowo zbliża się do Ciebie. Nie wie, że ją obserwujesz i jesteś nią zainteresowany. Swobodnie przemieszcza sie do wystawy do wystawy i niczego nie jest świadoma.

Teraz mam do Ciebie pytanie. Co zrobisz w takiej sytuacji?

Dobrze wiesz czego pragniesz. Chcesz ją zatrzymać i powiedzieć jej coś z dużą pewnością siebie. Chcesz użyć fajne teksty na podryw i z uśmiechem na twarzy ją zagadać. Przez głowę przechodzi Ci pomysł, że fajnie byłoby ją zaprosić do kawiarni za rogiem. A jeśli się zgodzi, to chciałbyś rozmawiać z nią, być wyluzowany, pewny siebie, żartobliwy. Po prostu chcesz pokazać się jej z jak najlepszej strony. Marzysz o tym, żeby po kawie dała Ci swój numer telefonu, a Ty nawet nie musiałbyś o niego pytać. To daje Ci świadomość, że mógłbyś do niej zadzwonić, kiedy tylko byś chciał. Umówić sie na wieczór, na spacer, albo randkę. Chcesz powiedzieć jej, jak bardzo Ci się podoba i zaproponować wieczorne spotkanie.

Tak wiele rzeczy przychodzi Ci do głowy. Tyle chciałbyś zrobić.

4 Darmowe Raporty O Wartości 39 Zł
Pobierz Raporty Zanim Znikną!
We hate spam just as much as you

Ale nie masz odwagi, zaczynasz się bać.

Boisz się, czy jak się odezwiesz, to ona w ogóle zareaguje. Czy zatrzyma się i porozmawia z Tobą, czy zignoruje Cię zupełnie, a może zatrzyma się po parku krokach i po prostu spojrzy w Twoją stronę.

Boisz się też, że jak zapytasz o imię, to Ci odpowie, a późnie nie będziesz wiedział, co powiedzieć. Że będziesz stał bezradny i wyjdziesz na głupka.

Boisz się również, że nawet jak ją zaprosisz na kawę i zgodzi się z Tobą pójść, to cię szybko spławi, bo okaże się, że ma faceta. Wtedy poczujesz się zupełnie bezradny i nie będziesz wiedział, co masz ze sobą zrobić. Może Cię wyśmiać, a wtedy poczułbyś sie zupełnie skompromitowany. Może być też tak, że da Ci wyraźnie do zrozumienia, że nie jest zainteresowana i po prostu sobie pójdzie dalej.

Masz też obawy, że nawet jak się z tobą umówi, to zrobi to tylko dla zabicia czasu. A tak naprawdę woli bardziej przystojnych facetów, o innym kolorze włosów, inaczej się ubierających i inaczej sie zachowujących. Boisz się po prostu, że nie sprostasz jej wymaganiom.

Nawet jeśli dziewczyna da Ci swój nr telefonu i pozwoli zadzwonić, to masz obawy, że drugi raz sie z Tobą nie umówi. Nie wiesz też ile miałbyś czekać z następnym kontaktem. Po ilu dniach od spotkania zadzwonić. Może dzień, dwa, lub trzy. Zupełnie nie wiesz, w jaki sposób się zachować.

Boisz się, że nawet jest wszystko pójdzie po Twojej myśli, to nie będziesz miał później odwagi do niej zadzwonić. Albo masz obawy, ze nie będziesz wiedział co powiedzieć, czy być podczas rozmowy telefonicznej wesoły, czy smutny, jak się przywitać a jak pożegnać. W twojej głowie jest tyle wątpliwości, że nie widomo od czego powinieneś zacząć.

No na pewno na początku rozmowy nie powinieneś chwalić jej wyglądu. Nawet jeśli w tej sukience wygląda naprawdę ładnie i kobieco, to nie mów jej tego. Zamiast tego bądź trochę obojętny i chłodny, ale nie przesadzaj za bardzo. Musisz pokazać, ze nie jesteś niecierpliwy. Daj jej do zrozumienia, że jesteś nią zainteresowany, ale nie zdesperowany. Postaraj się być po prostu naturalny, jak podczas rozmowy z kolegą. Jeśli tego nie zrobisz, to z randki na pewno będą nici.

Nie zastanawiaj się zbyt długo, co powinieneś zrobić, bo Twój rozum podsyła Ci same negatywne scenariusze. Nie przejmuj się tym i zrelaksuj się.

Jeśli nie odważysz się na jakiś zdecydowany ruch, tylko się uśmiechniesz, to ona może tego nawet nie zauważyć, a ty poczujesz sie zawiedziony. Wtedy na pewno będzie Ci smutno.

Ale nie martw się nie jesteś w tym wszystkim sam.

Wielu ludzi w takiej sytuacji nie ma odwagi odezwać się do tej dziewczyny. Popatrzą sobie na nią, uśmiechną się, ale nic nie robią i tracą szanse na romantyczne i miłe spotkanie z piękną kobietą. Boją się i wolą w spokoju przejść do codziennych zajęć. Nie mają odwagi na zrobienie tego pierwszego kroku.

To wszystko wynika z tego, że boją sie lęku przed odrzuceniem.

W dzisiejszych czasach kobiety są już takie, że często w delikatny sposób dają mężczyźnie do zrozumienia, że nie są nim zainteresowane. To sprawia, że facet boi się podejść, bo boi się, że zostanie odrzucony. Dzieje sie tak zazwyczaj, kiedy facet, który podrywa nie jest do końca w ich typie. Taki facet traci poczucie pewności siebie, bo wydaje mu się, że jak tak kobieta go nie chciała, to pewnie już żadna go nie zechce.

Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy ta dziewczyna jest wolna, czy ma chłopaka, czy właśnie sie rozwiodła, czy jest nieszczęśliwie zakochana, czy właśnie przeżywa gorący romans. Kobiety tak już mają, że wysyłają sygnał iż nie są zainteresowane bliższą znajomością. Każdy facet takie odrzucenie odbiera bardzo osobiście.

Nawet najbardziej pewny siebie facet, jak raz zostaje odrzucony przez kobietę, to później ma wątpliwości i boi się podejść. Mężczyźni już tak mają i później to się odbija na ich kontaktach towarzyskich. Widząc ładną kobietę dech im zapiera w piersiach i nie wiedzą, co mają ze sobą zrobić.

Strach przed odrzuceniem, to jest uczucie, które najbardziej działa na mężczyzn. Oni się po prostu boją podrywać bo wiedzą, że nie znieśliby swojej porażki. Jeśli już raz jakaś kobieta dała im do zrozumienia, ze nie jest nimi zainteresowana, to później już boją się do jakiejkolwiek podejść. Każdy z nas ma w sobie trochę obawy, że może zostać niezaakceptowany przez drugą osobę. Czasami nie mamy na tyle odwagi żeby uwierzyć, że jesteśmy na tyle dobrze, że inna osoba nad polubi. Mamy ten strach cały czas w sobie i uaktywnia się ona zawsze wtedy, kiedy na horyzoncie pojawia się ktoś nieznajomy.

Ten strach pojawia sie nawet w relacjach z osobami, z którymi widzimy się często. Zawsze w środku w nas jest taka obawa, że ta osoba może się od nad odwrócić bo uzna, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy, żeby być w gronie ich znajomych. Często też ten strach dopada nas, kiedy jesteśmy o kogoś zazdrośni, albo wściekamy się na kogoś. Wtedy wydaje nam się, że możemy zostać odrzuceni przez tą osobę.

Od momentu kiedy się rodzimy z czasem nabywamy różne lęki. Z niektórymi radzimy sobie lepiej z innymi gorzej. Lęk przed odrzuceniem najczęściej nabywamy w momencie kiedy idziemy do szkoły. Zaczynamy porównywać się z innymi i wtedy zaczyna się uruchamiać cały mechanizm.

Patrzymy na kogoś innego i zastanawiamy się, czy mu jesteśmy tak samo fajni jak ta osoba. A może mniej i wtedy zostaniemy odrzuceni przez innych.

W każdym społeczeństwie jest takie przekonanie, że zawsze ktoś jest od nas lepszy. Że nie jesteśmy tak bardzo wartościowi jak inna osoba. Często też nasi rodzice dają nam do zrozumienia, że nie jesteśmy tak dobrze jak oni sobie tego rzeczą. Wtedy ten lęk zaczyna sie jeszcze bardziej pogłębiać.

Mężczyźni czasami całe życie walczą z tym, żeby pozbyć się strachu przed odrzuceniem ze strony kobiety. Wówczas chcą się dobrze ubierać, mieć samochód, dobrze płatną pracę. Robią wszystko żeby poczuć sie kimś naprawdę wartościowym. Każdy facet myśli, że dziewczyna to doceni, i umówi się z nim, albo postanowi spędzić z nim całe życie.

Mężczyźni często boją sie kobiet, bo wiedzą, ze to one podejmują w związku najważniejsze decyzje. Obecnie jeśli kobieta zgadza sie spędzić całe życie z mężczyzną, to dla niego ma to ogromną wartość, i czuje się przez to lepszym człowiekiem. Czuje się doceniony i wyróżniony. Z kolei jeśli kobieta odrzuca faceta, zrywa z nim, albo zostawia go, to facet traci grunt pod nogami i zaczyna czuć się nikim.

Dla mężczyzny najgorzej jest usłyszeć z ust kobiety takie słowa” Wiesz nie bierz tego zbyt dosłownie i osobiście, ale…..” Być może po takich słowach kobieta nie chce zrobić swoje ukochanego, ale dla niego to jest jak wyrok. Po takich słowach nie umie się odnaleźć i traci pewność siebie.

Mężczyzna czuje się odrzucony i traci poczucie własnej wartości. Od tego momentu mężczyzna będzie sie zastanawiał dlaczego tak się stało, co zrobił nie tak. Może gdyby zachował sie inaczej, to dziewczyna by go nie zostawiła. Pewnie nie raz miałeś taki mętlik w głowie i nie wiedziałeś, co masz zrobić. Założę się, że nie raz byłeś w takiej sytuacji.

Kiedy przeczytałem gdzieś ważną sentencję. Brzmiała tak: Gdybyś mógł zobaczyć siebie oczami innych, to na pewno byłbyś bardzo zaskoczony” Myślałem długo nad jej znaczeniem i doszedłem do wniosku, że to prawda. Boimy się tego, co myślą o nad inni, bo mamy świadomość, że mogą się potwierdzić nasze obawy, ze inni zauważyli jakieś nasze wady. Pojawia się strach, że przez to możesz zostać odrzuceni.

Pamiętaj, bez względu na to jak na ciebie zareaguje kobieta nigdy się nie załamuj. Nie myśl, że jesteś gorszy, przecież tobie też nie zawsze podobają się kobiety, które Cię podrywają, to już tak jest i rządzi się swoimi prawami.

Staraj się być zawsze zadowolony z życia i pewny siebie. Jeśli nie będziesz się za bardzo angażował w związek i znajomość, to jak kobieta się wycofa, to nie będziesz aż tak rozczarowany. Nie traktuj wszystkiego tak poważnie i wyluzuj się trochę. Przed podejściem do dziewczyny weź głęboki oddech i niczym się nie martw, wtedy na pewno wszystko pójdzie po Twojej myśli.

Jeśli zaufasz sobie, to na pewno uda Ci się osiągnąć sukces.

Wobec tego, kiedy następnym razem zobaczysz piękną kobietę nie mój sie do niej podejść. Zaczep ją, uśmiechnij się, podejdź do tego na luzie i nie myśl na zapas, że coś może pójść nie tak.

Nie denerwuj się w momencie, kiedy do niej podchodzisz. Po prostu zrób to i nie martw się, jak ona zareaguje.

Pamiętaj nie ważne co się stanie. Ty jesteś najważniejszy. Jej zdanie na Twój temat nie ma najmniejszego znaczenia.

oferta książki


Fatal error: Cannot assign by reference to overloaded object in /home/jakpoder/public_html/wp-content/themes/thesis_184/lib/classes/comments.php on line 183